Açıklama ve düşünceler sillesi


Şimdi öncelikle Fenerbahçe hak ederek ligi 1. bitirmiştir, 2. maçın seçimleriyle alakası yoktur. Şimdi gelelim olay nedir, bo2 oynadığımız bu sistemde ligi yenilgisiz devam ettiriyorduk fakat gelişme gösteremiyorduk.
Beraberlik şampiyonluk hedefleyen bir takım için inanılmaz zararlı bir şey, ne kazanıyorsun ne kaybediyorsun. Kaybeden takım kendinde hata arar ve gelişmeye doğru gider. Fakat kaybettiğimiz maçta taraf seçimini ya da pickleri suçlamaya başladıktan sonra oyun içinde bir şeyleri geliştirmeyi bıraktık.
Galaktikos ve çilekler beraberliğiyle iyice moralimiz bozulmuştu fakat hala istersek kazanırız modundan çıkamıyorduk. Çok istekli başlayıp 2-0 yenmek istediğimiz fenerbahçe maçında takım öne geçmiş fakat hiç bir şey yapmadan oyunu kaybettikten sonra takıma biraz "troll" diye tabir ediceğiniz pickler aldım.
Daha doğru kim ne isterse onu oynasın dedik. Yine bir beraberlik almaya çalışmak ya da daha kötüsü elimizden gelenin en iyisini yapıp kaybedip playofflara iyice moralsiz girmektense eğlendik. Bunun başka bir takıma zararı olduğunu düşünen varsa çok yanılıyor.

Kaan kuralın önceki haftalarda zeitnot nexus patlamadan oyundan cıktı ceza almalı dedi diye zeitnotun üstüne giden tayfa, bu sefer kaan kural sportmenlik dışı supermassive e haksızlık filan dediği için yine gaza gelmiş.
Supermassive galaktikosu 2-0 yenerek 1. liği kimseye bırakmadan alabilirdi. Kendi elleriyle kaybettiler, 1. olma şansını başka takımın galibiyetine bırakan takım hak etmemiştir zaten. Ve ligde 1. olunca bir şey olmuyor, tarih tbf galibiyetini konuşacak lig birinciliğini değil sup hakediyorsa bunu gider alır.

Gelelim aurora maçına oyuncular yorgundu vesaire olaylarını geçicem. Dümdüz kötü oynadık kaybettik zaten aurora son dönemlerde iyi oynayan bir takım. Gelelim ruvenin söylediğine, Zaten kendileri dpnin p3pden daha kolay bir rakip olduğunu söylüyor. Yani istersek kaybederdik crew gibi diyebilceği bir durum yok, laf olsun diye söylemiş ama gaza gelen kitleye bir heyecan katmış sanırım.
Bana kalırsa ligde kötü takım yok buna gal ve çilekleri dahil ederek söylüyorum. Ama ilk 6da her takımın her takımı yenme ihtimali var zaten, ihtimal daima vardır. Bazı takımlara karşı bu ihtimal daha fazladır. O yüzden playoffa gidip elimizden geleni yapacağız belki finale çıkarız belki ligden düşeriz, hiç belli olmaz bu tüm takımların başına gelebilir.
Ben kendim Fenerbahçeliyim, maçları seyreden kitlenin %60 ı belki daha fazlası Fenerbahçeli, hatta riotun eski genel müdürü, şuan amerika riotta çalışan hasan çolakoğlu güzel bir tablo diye tweet atarak fenerin liderliğini kutluyor, Auroranın sahibi, Supun sahibi herkes fenerbahçeli hatta tbf oynayacağımız sahne bile fenerbahçenin , rift rivals son maçında twitterı açıyorum, taraftar gruplarına bakıyorum tüm izleyiciler oturmuş nasıl crew finale çıkar fbnin hakkı yeniyor, Fenerbahçe final oynamalı yazılarını görüyoruz. Belki bir iki tane vardır crew çıksın diyen onlarda büyük ihtimal galatasaraylıdır sırf FBnin inadına yazıyordur. O psikolojiyle oyuncular zaten kazanma hevesini kaybetti ben dahil. Ve Türkiyeyi temsil etme şansı FBye geçti.
FB bunu çok güzel pazarladı, yurt dışı başarısı filan diyerek e-sporu duymamış insanlara global arenada başarı sağladık diye gösterdi. E-spora katkısı büyük olacaktır. Bu yüzden Riot dahil tüm insanlar büyük küluplerin e-spora girmesini istiyor zaten. Bu lig birinciliğini de aynı şekilde FB kullanacaktır ve daha büyük markaların e-spora dönüşü olacaktır. Bu düşüncenin olaylarla bir ilgisi yoktur sadece FB nin birinci bitirmesine bakış açımı yansıttım.

Ondan önce BJK bunu başaramadı mesela, ama Hakan Baş çok güzel işler yaptı ve büyük sponsorlar getirdi kendi bağlantılarıyla, onlara e-sporu tanıttı. Diğer girişimcelere yol gösterdi, hatta FBnin lige girmesine sebeb olan odur .Geçen sene SUP'un Gam'a yenilmesiyle 1 tane garanti worlds slotu kaybettik. Varsayım olarak konuşuyorum ama worlds slotumuz olsa çok daha iyi yabancı oyuncular getirebilirdik. Şimdi bunları neden anlatıyorum, neymiş troll pick yapılmış yok fenerbahçe ligi lider bitirmiş yok sup son zamanlarda kötü oynuyormuş. Bunlar ufak heyecanlar, kendi kumumuzda oynuyoruz. Eu-lcs e yakınız diye bir şey duydum maç anlatanlardan, EU-lcs takımlarıyla scrim yılda 1 alırsın oda çok nadir denk gelir ve aradaki seviye farkını görürsün adamlar senin üstüne pick dener ve çoğunlukla kazanır. Yakın filan değiliz, rusyadan iyiyiz diyoruz, rusyanın en iyi takımı gambit turnuvada yoktu. Belki gelip worlds elemelerinde bizi yenecekler.

Şükrü naptın bir açıklama yap? Diyenlere açıklamam. "Bu hareket sportmenlik dışı" hayır değil "crew e-spor ruhunu öldürdü" hangi ruh? "Diğer takımlara haksızlık" değil? ortada bir haksızlık varsa tiebreak maçını fenerbahçe maçından hemen sonra oynatmaları neyse, "artık crewi sevmiyorum" sevme zaten büyük ihtimal FB nin 1. olmasını istemeyen başka takımın taraftarısındır.
Ha hazır başlamışken gelelim Sup taraftarına, ölüp bittiğiniz sup takımı zorlu bir döneme girince hemen umudu kestiniz yok naru çok yok stom değişsin fab kötü yorumları görmeye başladım, aynı şey dpye yapıldı. Immortoruya holye bırakın artık oynamayın diye postlar var taraftar gruplarında daha doğrusu vardı 4-5 ay önce sonra oyuncular taraftar grubunu terketti. Taraftar takımlara fayda sağlıyordur belki ama duygusal anlamda zayıf veya insanların düşüncelerini umursayan oyuncunun direk kariyerini bitiriyorlar.
Ben koçu olduğum takım taraflarının yorumlarını umursamıyorum, yanlış anlaşılmasın buyrun destekleyin ama ben profesyonel koçluk yapıyorum geçen sene dpdeydim bu sene crewdeyim belki seneye başka yerdeyim sen takımın taraftarısın benim değil sana saygı duyarım, ama ben zaten kendim için kazanmaya çalışıyorum senin için değil.
Espora gönülden bağlı insanlarla yaptığım tartışmalarda, buna bir iş olarak değil tutku olarak bakan insanlardan söz ediyorum. Benim için tutku olarak başladı ama işe dönüştü, uzun uzun tartışmalar sonucu anladığım bir şey varsa benim yerimde olmayan benle aynı geçmişe sahip olmayan tabiri caizse "tuzu kuru" insanların benim realist yaklaşımımdan rahatsız olduğunu farkettim.
En tutkulu olduğum zaman DP ile wildcard maceram idi, elimden gelenin fazlasını yaptığım yerde 3-2 kaybederek eve döndük, içimdeki espor tutkusundan bir şeyler koptu. Tekrar öyle bir fırsat elde etmek için uğraştım fakat geçen split Sup gerçekten çok güçlüydü bize göre ve finalde 3-1 kaybettik. Supun Gama kaybedişi şunu düşünmeme sebep oldu biz daha supun bu kadar gerisindeyken oraya gitsek ne yapabilirdik? Şu an aynı şeyi düşünüyorum TBF yi kazanmak istiyorum en iyisi olmak istiyorum ama ligdeki hiç bir takıma kesin bir üstünlük sağlayamadıktan sonra Worldse gitmek ne fayda?

Neyse daha neler yazar anlatırım da kime ne anlatıyorum, sadece şunu bilin asla kendime çok iyi koçum süperim demedim, sıradan bir insan olarak elimden geleni yaptım, bu en iyi koç oylaması zaten saçmalıktır sakın bana vermeyin. En iyi koçu, onla çalışmadan kimse seçemez. Güzel giyinen veya 1. olan takımın koçuna verilen bu ödül bu sene umarım padese gider. Belki en iyi koç değildir ama insan olarak çok beğendiğim bir insan.

Önümüzdeki maçlarda görüşmek üzere.

Not: Aklımdan ne geçiyorsa o şekilde kısa sürede yazdım yanlış anlaşılan yerler olursa cevap veririm, imla kuralları ise umurumda değil. Ha ayrıca auroraya girmeye çalışıyor veya fbye girmeye çalışıyor tweetleri görüyorum hangi kulup olduğu farketmez zaten tbf yi kazandıktan sonra ligdeki tüm takımlardan teklif aldım, kimisi istediklerimi sağlayamadı kimisi istediklerimden sonra vazgeçti. Crewi seçtim, o yüzden o teklifler attığım tweetlere gelmiyor, önceki split bir başarı sağlarsam geliyor. İstediğim takıma istediğim şekilde övgü dolu yazılar yazabilirim.

Reply · Report Post