Eternal Fire and my Future


Selam

Herkesin bildiği gibi Eternal Fire ile yollarımız ayrıldı kısa bir süre içinde emek vererek güzel başarılar elde ettik top20’e kadar ulaşıp Major ve EPL çıktığımız güzel bir süreç geçirdik.

Takımdan ayrılık sebebine gelirsek; yaşanan IGL sorunları nedeniyle takım bir değişikliğe ihtiyaç duydu. Bu karara saygı duyuyor ve eski takım arkadaşlarıma başarılar diliyorum, Birlikte geçirdiğimiz zaman için takımdaki herkese teşekkürler.Kariyerime free agent olarak devam edicem bu süreçte FPL oynayıp yayın açmayı düşünüyorum.

Ayriyetten güzel mesajlarını esirgemeyen ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim.

EN;


Hi everyone!

As you may know by now, I have parted ways with Eternal Fire. We had a good run and worked hard as a team. Reaching Top 20, playing at the Major and in ESL Pro League are milestones I am proud of.

As for the reason for leaving the team, we faced problems due to the lack of having an IGL. The team decided that we needed a change going forward. I can only respect this decision and wish my former teammates the best of luck.

I would like to thank everyone in and around the team for our time together. I appreciate the memories we have created together.

I am now a free agent, I am still motivated and ready to show what I am capable of. For now, I will be playing FPL and stream more on Twitch. Hope to see you there.

Thank you to everyone who has sent me kind messages, it means a lot.

For any business inquiries, feel free to reach out to my agent @ashytheagent (ak@ulti-agency.com)

Thanks!

Reply · Report Post