alihanipek

Alihan İpek · @alihanipek

31st Oct 2021 from TwitLonger

Bit olayı hakkında


Merhabalar,

Mehmet'in sevenlerini üzmemek ve konuya açıklık getirmek adına hedef gösterildiğimiz için bir açıklama yapmak istedim. Kojou isimli kişi Mehmet'in modlarından birisine sponsorluk görüşmesi için yazıyor ve Mehmet ile görüşmek istediğini belirtiyor. Ardından ilgili moderatör arkadaş Discord üzerinden bana yönlendiriyor ve sesli görüşmek istediğini belirtiyor.

Sesli görüşmemizin ardından kendisi reklam izleyerek bit kazandığını ve bu bitleri büyük yayıncılara gönderip %50 komisyon aldığını dile getirdi ve ekranda nasıl bit kastığını anlattı.

Mehmet'e ve o sıra yakın olduğum "2 arkadaşıma" bu durumdan bahsettim. Hatta o "2 arkadaş" bu durumu kendilerinin başı yanmaması adına "senin üzerinden ilerleyelim" diyerek bana teklif ettiler fakat ben "böyle bir şeye aracı olmak istemediğimi" kendilerine söyledim. Bu "2 arkadaş" benden Kojou'nun iletişim bilgilerini istedi, daha sonraki sürecin nasıl ilerlediği hakkında hiç bir fikrim yok çünkü Mehmet "o takımdan" ayrıldıktan sonra kendileriyle hiç konuşmadım. Söz konusu açıklamada yer alan komisyon vs. aldığım durumu da gerçek değildir. Eğer varsa çıkarıp ıspatlansın.

Mehmet ile konuyu değerlendirdiğimizde böyle bir şey yapmak istemediğimizi kararlaştırdık. Bende ilgili arkadaşa bu işle uğraşmak istemediğimizi söyledim. Kendisi daha sonra benden bit'in ücretini istedi ve eğer atmazsak daha fazla bit göndererek kanalı bug'a sokacağını söyledi. Ayrıca bit gönderimi Mehmet'in isteği dışında gerçekleşti.

Yaptıklarını örtbas edebilmek için birisini suçlamaya gerek yok. Herkes belli bir olgunlukta ve yaşta. Ben kimseye zorla bir şey yaptırmadım, ayrıca Mehmet'in kanal gelirleri ortada. Eğer aksini ıspatlayabilecek birisi varsa konuyu yargıya taşıyabilir. 18 Nisan 2021 tarihinde almış olduğum ekran görüntülerini de sizinle paylaşıyorum, fotoğrafları indirdikten sonra sağ klik yapıp ayrıntılar kısmından bakıp 18 Nisan tarihinde almış olduğumu görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca konunun bizle hiç bir alakası yokken durduk yere sanki 100.000$ aklamışım veya konunun ele başı benmişim gibi oklar bana çevrildi. Tekrar ediyorum bu işten 1 TL bile kazancım olmadı ve kimseyi bu işe zorla sokmadım.

https://ibb.co/cCD0BgZ
https://ibb.co/MgvWPr1
https://ibb.co/bmqDsPt (18 Nisan 2021'de tekrardan ulaştı)

Reply · Report Post