BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNE SESLENİYORUZ


BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNE SESLENİYORUZ
2015 yılından itibaren kurulan espor branşımızı her yerde olduğu gibi karşılıksız desteklemekteyiz. Beşiktaş Espor Taraftar Grubu olarak 15 Nisan 2020 tarihinde yayınladığımız yazıdan sonra en ufak değişiklik göremedik.
YouTube, Twitch ve Twitter gibi sosyal medyanın kalbi olan mecralarda takımımızın herhangi bir aktivitesini görememek biz taraftarları gerçek anlamda üzmektedir. Bunun değişmesi için elimizden geleni yaptık fakat yönetim tarafından en ufak olumlu cevap alamadık ve durumu değiştiremedik. Biz organizasyonlar yapmak istedik yön veren biz olduk yine de destek göremedik.
Takımımızın ana sponsorlarından gelen paraların nereye harcandığını ve ne yapıldığını bilmiyoruz. Beşiktaş gibi koskoca kulübün LOL takımının Yaz Mevsimi bütçesinin 100.000 TL olması, LOL özelinde kabul edilebilir bir bütçe değildir. Beşiktaş markasının ismi ve değeri sponsor bulmaya ve bütçe yaratmaya yeter ve artar. Bu konuda yönetimin vizyonsuzluğunu tüm taraftarlar olarak kınıyoruz. Sadece LOL takımının gelirleri ile diğer takımları idame ettirme çabaları gerçek bir başarısızlık örneğidir, keşke bu talihsiz açıklamaları bizzat takım yöneticisinden duymasaydık. Ortada hiçbir proje olmadan sponsorlardan karşılıksız beklenti içine girmek ve hiçbir sonuç elde edememenin faturası menajere ve yöneticiye kesilir, bu olay başlı başına başarısızlık ve vizyonsuzluktan ibarettir. Sosyal medyayı etkin kullanmayıp sponsor bulamamak tamamen vizyonsuzluktur.
Oyunculara verilen prim sözlerinin beklenen başarıya karşılık en ufak şekilde ödenmemesi fiyaskodur. LOL özelinde galibiyet üzerine sözde verilecek olan primlerin ‘’takım kötüydü’’ gibi bahaneler ile ertelenip ödenmemesi ve ödemekten kaçılması gerçekten menajerlerin ve yönetimin ne kadar kötü olduğunu, verdikleri sözü bile tutamadığının kanıtıdır. PUBG özelinde ise belirli hedefe ulaşıldığında takıma verilen prim sözünün yine hedefe ulaşıldığında ödemeyi reddedip ‘’keşke bu hedefe ulaşmasaydınız, ben bu primleri nasıl ödeyeceğim?’’ sözleri bizzat takım menajerimize aittir. Başarısızlık durumunda ise LOL takımı özelinde 6 maç aralıksız galibiyetin ardından 1 maç kaybedildi diye ceza mahiyetinde 1 ay geç maaş yatırılması, PUBG özelinde ‘’keşke maça çıkmasaydınız, bizi rezil ediyorsunuz’’ sözleri menajerimize aittir.
Şimdi taraftar olarak aklımıza gelen iki soru var. Yönetim ve menajer ne işe yarıyor? Menajerimiz değil de PUBG ve LOL takımlarımızın her şeyi ile ilgileniyor. Menajerler devreye nerede giriyor. Sponsorluklar, sözleşmeler, takımların ihtiyaçları, takımın sorunları gibi konularda menajerler ne yapıyor. Görev tanımları ne?
Menajerlik ve yöneticilik pozisyonlarının karşılığını maalesef Beşiktaş adına yakışır şekilde yerine getiremeyenleri taraftarlar olarak İSTEMİYORUZ. Beşiktaş Yönetimi acil bir şekilde olaya müdahale edip, espor branşına sahip çıkmalıdır ve isim hakkını Beşiktaş’a geri alıp her şeyi Yönetim Kurulu idare etmelidir, bizi başarıya götürebilecek tek yol budur.
Her şeyi anlatmıyor olmamız, yönetimimizin hataların bu kadar olmasından değil. Burada bütün bildiklerimizi dile getirmememizin sebebi Beşiktaş’ımıza olan sevgimiz ve yönetimin sorunları çözmek yerine günah keçileri bulup cezayı onlara kesmeye çalışması. Biz içerideki sorunları sadece 1-2 kişiden dinlemedik. Beşiktaş’ımızın daha iyi olmasını isteyen birçok oyuncumuz ve koçumuz bizlerle dertleşti. Şu anda susuyoruz ama sanmasınlar ki dilsiziz veya yutuyoruz.

Beşiktaş yönetimine sesleniyoruz. Espor da BEŞİKTAŞ adı ile mücadelen takımımızı sanmasınlar ki bizim için futbol takımından daha değersiz. Ahmet Nur Çebi Başkan ve yönetimi Beşiktaş Espor’a hak ettiği önemi ve özeni vermekle mükelleftir. Ve bizleri -BEŞİKTAŞ’ımızı- yalnız bıraktınız. Görevinizi yapmanızı, sorumluluklarınızı yerine getirmenizi sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyoruz.
Başkanımıza inancımızı hala korumaktayız ve yineliyoruz… ‘’üzüldüğümüz çok şey oldu hep yuttuk, oturduk. Yalnız BEŞİKTAŞ’I ÜZMESİNLER. ‘’

Reply · Report Post