Eski PUBG koçu/menajerinin yaptığı paylaşımlar üzerine zorunlu açıklama;


Arkadaşlar Merhaba,
Normalde hem şahsi olarak hem de kurum olarak bizler ile alakalı yapılan eleştirilere veya bizlere atılan iftiralara cevap vermemeyi tercih ediyorduk. Ancak çeşitli sebeplerden ötürü çalışmamayı tercih ettiğimiz, değer verdiğimiz, çalışma süresince muhabbetimizin çok iyi olduğu eski takım arkadaşlarımızın ayrılırken, ihaleyi tamamen bizlere yüklercesine yaptığı açıklamalar bizleri son derece hayal kırıklığına uğratmaya başladı. Bu yüzden hem sizleri doğru bilgilendirmek hem de işlerin iç yüzünü bir de bizim tarafımızdan dinlemenizin faydalı olacağını düşünerek bu açıklamayı yapmamız gerektiğine karar verdik.

Dün eski PUBG koçumuzun yaptığı açıklamaların her birine bilgim dâhilinde cevap vereceğim.

Sergen Selekler: "Öncelikle selamlar herkese , 11 ay önce Beşiktaş Esports Takım Koçluğuna getirildim. Getirildiğim ilk günden beri Ailevi sorunlarla boğuşuyordum zor bir süreçti benim için, galiba bir tercih yapmam gerekiyordu ailem yada Beşiktaş çünkü ikisini bir arada yürütmek imkansızdı. Üstüne birde kendi işim eklenince sorun yaşamaya başladım ve kontrolu kaybediyordum. Ailemden ve bir önceki işimden feragat ederek hayatımda çok önemli bir yeri olan Beşiktaş Esporda görevime soyundum."

Sergen bizle çalışmaya başlarken, zaten ailevi problemleri vardı. (Bu problemlerin ne olduğunu çok iyi bilmeme rağmen, Sergen’e ve ailesine duyduğum saygıdan ötürü açıklamak bana düşmez.) Bununla birlikte çalıştığı iş yeri de bildiğim kadarıyla kapandı. Hatta aşağıda detaylarına değineceğim gibi, ailesi ile arasını düzeltmesi için çok zaman kendisine maddi manevi yardımcı da olduk. Bu konular çok özel konular, normalde asla girmem. Lakin kendisi bunu dile getirdiği ve yanlış bir algı yaratmaya çalıştığı için değinmek zorunda kaldık. Yani Sergen, Beşiktaş için diğer iki konudan feragat etmemiştir. Diğer işleri yolunda gitmediği için ilgileneceği tek konu bir süreliğine Beşiktaş olmuştur. Akabinde bildiğim kadarıyla ailevi sorunları bir kısmını düzeltti ve Beşiktaşlı bir iş adamı sayesinde yeni bir iş buldu.

Sergen Selekler: "Hiç bir beklenti içerisine girmeden kişisel olarak başladığım takım koçluğunda koçluk ile beraber sözleşmeler yapıyor, maddi , manevi, bir çok şeyide yapmak zorunda kalıyordum yada bırakılıyordum."

Sergen'in ilk başta hem maddi hem de manevi bir beklenti içinde olmadığı doğrudur. Biraz da açmak gerekirse kendisi bizden bir maaş beklemediğini dile getirmişti. Lakin çalışmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra hem ailesi ile arası kötü olduğu hem de kendi işinin kapanmasından ötürü zor durumda olduğunu belirterek bizden maaş talebinde bulundu. Biz de yönetim olarak başta böyle bir planlamamız olmamasına rağmen kendisine maaş vermeyi uygun gördük. Bununla beraber bu süreçte Sergen'in Beşiktaş adını kullanarak elde ettiği manevi getiriyi de hiç saymıyorum. Biz ayrıca Sergen'i takıma, takım menajeri ve koçu olarak aldık. Bu yüzden takım ile alakalı da hemen hemen bütün sorumluluğu da kendisine bıraktık. Başta sözleşme yapmak olmak üzere saydığı diğer konularda kendisinin asli görevidir.

Sergen Selekler: "görev süremde kadromda bulunan en önemli oyunculardan olan lipsini daha turnuva oynamadan Blaze takımına 9 bin tl transfer ücreti ile satmak zorunda kaldık. gitmesini Lipsin için istemiştim ama takımımız için isteksizdim kadroya çok güveniyordum ilk pcs maceramız kötü başladı başarız bir sonuç aldık sonra takım içerisinde bir kaç değişiklikle Gll Sezon 4 te avrupa finaline kaldık."

Kulübümüzün maddi olarak durumu ortada. Yöneticimiz Erman Bey'in şahsi girişimleri ile bu zamana kadar getirebildik. Maddi olarak güçlü olmadığımız bir dönemde de hem Lipsin'in önünü açmak hem de kulübümüze ek bir gelir yaratmak amacı ile oyuncumuzun Blaze takımına 9 bin TL bonservis bedeli karşılığında gitmesine izin verdik. Para geldikten sonra yine Sergen maddi durumunun kötü olduğunu söyleyerek bizden 4 aylık maaşını avans olarak istedik. Yine yönetim olarak konuyu değerlendirdik ve oyuncumuza sahip çıkmak, kötü günlerinde yardımcı olmak için 4 aylık maaşını avans olarak kendisine peşinen ödedik.

Sergen Selekler: "Sezon 4 sonrası istenmeyen değişiklikler yapmak zorunda kaldık.
Pcs 1 de avrupa finaline kaldık. O dönemki oyuncularıma da istenilen şartları sunamamıştık başarıda dahi motive bir takımımız ne yazıkki olmadı. Tam tersi flame yiyen bir sistem vardı."

Bu süreç içerisindeki elle tutulur tek başarımızdı diyebiliriz. Hem koçumuza hem de o dönemki oyuncularımıza tekrar sizlerin huzurunda teşekkür ederiz. Avrupa Finali'ne kaldık. Ancak maalesef orada takımımız istediğimiz performansı sergileyemedi ve turnuvayı alt sıralarda tamamladı. Sergen yönetime sormadan oyunculara bazı primler vaad etmişti. Biz de dediği primlerin bir kısmını söz vermemize rağmen tamamladık. Ancak turnuvadan kazanılan paranın (3200 $) %80'i oyuncularda ve koçta %20'si takımda kalıyordu. Bu kazanılan para maalesef kulübümüze hiç gelmedi. Koçumuzun söylediğine göre eksik kalan primleri tamamlamak için oyunculara dağıtmış. Biz de oyuncularımıza ve koçumuza maddi olarak destek de bulunmak amacı ile ses çıkarmadık.

Sergen Selekler: "Daha sonrası ise tam bir rezaletti Takım yönetimi maddi olarak daha fazla gücü olmadığını artık pubg takımımız ile ayrılmamız gerektiğini bana iletti. Ben bu duruma çok üzüldüm çünkü Beşiktaş'ı avrupada zirvede görmek istiyordum, elimden gelen her türlü maddiyatı maneviyatı oyunculara sağlayacağım ama bir şekilde bu kadroyu bozmayacağımı ilettim yönetime bana göre Beşiktaş esporun şu ana kadarki kurduğu en iyi pubg kadrosu vardı elimde ve şunu söyledim ; Eğer önümüzdeki süreçte tekrar sözleşme yaparsak sadece transfer olan oyuncularımızdan bile bu paraların kat kat fazlasını alabilirz dedim dediğim şekilde oldu.
Sözleşme yenileme olmadığı için oyuncular birer birer ayrıldı."

Burada rezalet olan tam nedir onu anlayabilmiş değiliz. Sonuç olarak sadece bir kere Avrupa Finallerine kalabilmiş bir takım vardı ortada. Şimdiye kadar kulüp olarak PUBG'den ne maddi ne de manevi olarak bir kazanç sağlanmadı. Dolayısıyla biz de yönetim olarak bir karar vermemiz gerekiyordu ve bu tercihimizi de PUBG'ye devam etmeme yönünde kullandık. Bunu da Sergen'e Ağustos başında bildirdik. Ancak kendisi oyunculara bunu bildirmedi veya bir şekilde bu zamana kadar tuttu. Burada oyuncularla nasıl bir diyalog olduğunu bilmediğim için bir yorum da bulunamayacağım. Ama kulüp olarak sözleşmesi bitmiş bir takımla veya koçla devam etmeme yönünde bir karar alınca niye rezalet oluyor onu anlayabilmiş değiliz.

Sergen Selekler: "Lafı fazla uzatmayacağım. Bundan 2 ay önce taraftarlarımzın Beşiktaş Espor Yönetimine karşı görüş aldığı dönemde şunları söyledim. yönetimimizin bu dönemde yanında olmamız gerektiğini taraftarımıza Beşiktaşa böyle bir dönemde daha çok sahip olamamız gerektiğini bu süreci atlatacağımızı anlatmıştım, açıkçası bu konuda çok pişman oldum bende bir taraftarım , ne yazıkki Beşiktaş Esporun Kötü yönetildiğini düşünüyorum.
Beşiktaş mabedtir. Bundan haberi olan insanların Beşiktaşın Espor bölümünü yürütmesi gerek Beşiktaşı bir çıkar unsuru olarak görenlerin değil."

Ne Erman Bey ne de ben Beşiktaş'ı kişisel bir çıkar olarak gördüğümüzden bu işi yapmıyoruz. Öyle bir durum olsaydı, koçumuz gibi Beşiktaş adını kullanarak kişisel PR peşinde koşardık. Herkesle muhabbet eder, kendimizi mükemmel gibi göstermek için her türlü diyaloğu sağlardık. Kötü veya yanlış aldığımız kararlar olmuştur, olacaktır da. Lakin şunu söyleyebilirim ki vicdanımız çok rahat. Biz yönetim olarak daha iyisini yapabilir miydik? Tabi ki. İmkânlar el verseydi, PUBG için özel GH açılabilirdi veya daha yüksek maaşlar verilebilirdi. Lakin biz şartlarımızı en başında söyledik. Verip de yerine getirmediğimiz hiçbir sözümüz de bulunmamaktadır. Sergen de bunları bilerek bizimle çalışmaya başladı ve başarı geleceğini taahhüt etti. Takımımızın başarı durumu PUBG'yi yakından takip eden taraftarlarımızın takdirine bırakıyorum.

Sergen Selekler: " Ben hakkım varsa Beşiktaş espor taraftarına ve oyuncularımın hepsine tek tek helal ediyorum.
Beşiktaştan 2 aydır maaş almıyorum 11 aydır 7 maaş aldım Bana geri dönme şartıyla bir Zula Akademi oyuncusnun Bilgisayar kasasi verildi.
Onuda Yeni yönetim eğer olacaksa yeni yönetime olmayacaksa Beşiktaş Espor Taraftar gurubuna vermeyi düşünüyorum."

Yukarıda da bahsettiğim gibi biz Ağustos başında çalışmak istemediğimizi kendisine bildirdik. Bu yüzden 2 aydır maaş almıyorum ifadesi gülünç. Bununla birlikte bizle çalıştığı her ayında maaşını eksiksiz olarak almıştır. (Primler dâhil). Kasa konusu ise tamamen hayal kırıklığı. Sergen yapması gereken bazı işleri yapamadığı, takımı daha rahat takip etsin diye ve bununla beraber Beşiktaş için yayın açarak içerik üretsin diye, lol sezonumuz bittiği için kendisine kasa gönderdik. Ancak Beşiktaşlılığından şüphe duymadığım eski çalışma arkadaşımın Beşiktaş'ın malına el koyması ve onu geri vermeyeceğini söylemesini yine siz değerli taraftarlarımızın takdirine bırakıyorum.

Sergen Selekler: "Beşiktaş Espordan ayrılıyorum Beşiktaş Esporu, Beşiktaşlılar yönetmeye başladığında teklif gelirse yine herhangi bir şekilde maddiyata bakmadan değerlendireceğim.
Şuan Not fair Takım Sorumluluğunu yürüteceğim hedeflerimize kaldığımız yerden arkadaşlarımla devam edeceğim."

Ne olursa olsun eski koçumuza bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Aynı zamanda şimdiye kadar bizim için mücadele etmiş bütün PUBG oyuncularımıza da teşekkür ederiz. Taraftarlarımızı bir nebze olsun aydınlatabildiysek ne mutlu bize. Şunun bilinmesini isteriz ki hesap veremeyeceğimiz hiçbir nokta bulunmamaktadır. Şimdiye kadar susmamızın sebebi, arkadaşlarımızın yaşlarının küçük olmasından ve kariyerlerine bir zarar gelmesini istememizden ötürüdür. Kişiler geçici, Beşiktaş kalıcıdır. Biz Beşiktaş'ın ismine bir zarar gelmesin diye susarken sanırım yanlış yapıyormuşuz. Bundan sonra Beşiktaş ile veya bizlerle ilgili herhangi bir iftira veya amacından çarptırılmış bir açıklama gelirse hem sosyal medya üzerinden hem de avukatlarımız aracılığı ile hukuki olarak gerekli açıklamaları yapacağız.

Bizlerle ile konuşmak isteyen, fikir almak veya öneride/eleştiride bulunmak isteyen taraftarımız varsa da bana sosyal medya üzerinden her daim ulaşabilirler. Yazı uzun olduğu için lütfen kusura bakmayın.
Herkese sağlıklı günler dilerim,
Saygılarımla,

Reply · Report Post