TolerantLoL

Baris · @TolerantLoL

5th Jul 2020 from TwitLonger

2020 yaz sezonu hakkında düşünceleri bu twit altında topladım.


Nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama bu sezon neden her şeyin yanlış gittiğini size açıklamaya borçlu olduğumu hissediyorum.
Öncelikle bu sezon kendi performansım adına özür dilerim. Bu sezon beklentileri karşılayamadım ve oyunlarda kendi potansiyelimi gösteremedim.
Takıma katılmak için en büyük sebebim ve kesin olduğunu düşündüğüm şey bu oyuncular ile en kötü yarı finale oynayacağımızdı.

Galatasaray esporun 2020 kış sezonunda banlanmasından başlayacağım. Öğrenmeden önce hepimiz gaming housetaydık, bir sezon oynamayacağımızı öğrendikten sonra hepimiz şok olduk ve ne yapacağımızı bilemedik ama organizasyon sağolsun takımımızı bünyelerinde barındırmaya devam etti ve 2020 yaz sezonunda yeniden başlayacaktık bunun için gerçekten çok minnettardım ve hala öyleyim.

Şimdi ilk probleme geleyim, banlandıktan sonra ilk 4 ay takım olarak hiç antreman yapmadık ve bu yüzden takımca kimyamızı bulamadık.
Ve kimya tutmayınca dünyanın en iyi 5 oyuncusunu koysanız bile başarı bekleyemezsiniz. Antreman yapmaya çok geç başladık ve bu sebepten dolayı metayı doğru şekilde okuyamadık. Ek olarak problemlerimizin çok geç farkına vardık örnek olarak takım içi iletişimimiz.
Ne yazık ki takım içi iletişimimiz yerine oturmadı ve oyun içi iletişim kazanmanın en önemli şartı. Ve ek olarak bana göre birbirimize oyun içinde güvenmiyorduk. Bu sebeple oyun içinde çokca ayrı kaldığımız pozisyonlar oluştu.
Güven ve iletişim takım için en önemli 2 şey ve biz ikisine de sahip değildik bu sebeple bireysel olarak ne kadar iyi oynadığımız bir şey farkettirmedi. Çünkü bu oyun takım oyununa ve oyuncuların birbirini nasıl anlayabildiklerine bağlı.
Bu sorunu çözmeyi uzun zaman denedik fakat başaramadık.

Başka bir sorun ise antremanlar içerisindeki disiplin ve motivasyon. Oyun dışı takım atmosferi çok iyiydi fakat antremanlar içerisinde kötüydü. Reviewlarda katılımlar yetersizdi bu sebeple asla hatalarımızı belirleyemedik ve çözemedik.

Ciddiyet eksikliği vardı. Biz asla tam olarak hatalarımızı çözmeye çalışmadık ve bu hatalar tekrar tekrar ortaya çıkmaya başladı. Ben bunu scrimler içerisindeki ciddiyet eksikliğine bağlıyorum. Scrimler takım olabilmek için en iyi ve önemli antremanlar çünkü scrimdeki performanslarımız maçlardaki performansımıza yansır.
Eğer problemlerimizi sıralama olarak göstermem gerekirse 1.disiplin 2.takım kimyası ve güven 3.iletişim 4.scrim içi ciddiyetsizlik.

Her neyse,gerçekten bu performans için çok hayal kırıklığı yaşadım ve çok üzgünüm. Bu sezon muhtemelen tecrübe ettiğim en kötü sezon olabilir. Her şey için özür dilerim ve şunu diyebilirim ki bizi destekleyenlerden en az 2 kat daha fazla kötü hissediyorum.

Ayrıca söylemek isterim ki iki tarafın da rızası ile bu takımın ve organizasyonun artık parçası değilim. Yönetime bizim için yaptıkları her şey için teşekkür ederim. Organizasyon hakkında hiçbir problem olmadı onlar her zaman bize güvendi ve bizim için en iyisini istedi. Organizasyon ve takımı destekleyenler için her zaman için en iyisini diliyorum. Ayrıyeten tüm oyunculara ve koçumuza teşekkür ederim onlar ile çok iyi anlaştım. Şuna eminim ki tüm oyuncularımız bireysel olarak çok iyiydi ve umarım ki hepsi başarılı olurlar.
Benim hakkımda konuşmak gerekirse diyebileceğim tek şey bu boş zamanımı ileride ne yapmak istediğimi bulmak için kullanacağım. Hedeflerime ulaşmak için 10 kat daha fazla çalışacağım.

Bu zamana kadar beni destekleyen herkese,kötü zamanlarımda bile motivasyon mesajları atanlara ayrıca teşekkür ederim. Bu beni her gün daha fazla çalışmaya itiyor... Benim için çok önemlisiniz ve size gerçekten çok minnettarım.

Reply · Report Post