Regarnur_

Regarnur · @Regarnur_

6th Mar 2020 from TwitLonger

Oradaydık ve şimdi buradayız...


Herkese merhaba,

ÖZET GEÇ: 28 Şubat 2020 tarihinden itibaren Riot Games Türkiye’deki League Management pozisyonundan ayrılmış bulunmaktayım. VFŞL ve AL’ye dair yayınlarda yer almaya devam edeceğim. Ayrıca espor sektöründe farklı projelerde de yer alacağım. Her türlü ortak proje fikri için regarnur@gmail.com adresi aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsiniz.

HİKAYE SAATİ: Hayatımın büyük kısmında oyunlar benim için önemli bir yerdeydi. 2007 yılında arkadaşlarım vasıtasıyla tanıştığım Heroes of Newerth’e ise günlerimi harcadım. Bunun büyük kısmını o dönem yeni gelişmekte olan HoN esporu takip ederek geçirdim. Bundan 6 yıl sonra ODTÜ’den 6.5 yılda mezun olmuş, İsveç’te 2 yıl süren yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve askerliğimi halletmiş halde Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine çalışan bir firmada çalışmaya başladım. Tam bu dönemde sizin de ‘Şampiyon Tanıtımı’ seslendirmelerinden tanıdığınız akaythe5 Riot Games’in Türkiye’de bir ofis açtığı ve esporda bir iş imkanı olduğunu bana söyledi. MOBA türüne hakim olmama rağmen LoL’e dair çok az fikrim vardı -ki bazıları bunun hala geçerli olduğunu söyler-. Sonuçta LoL’e başladım, kendimce geliştim ve iş başvurusunu yaptım. 6 uzun ve sancılı ayın sonunda işi almayı başardım.

Riot Games’te çoğu tutkulu ve ziyadesiyle parlak insanın arasında geçirdiğim 7’ye yakın senenin tamamı espor üzerine çalışarak geçti. İlk dönemlerde hafta sonlarını HST adminliği ve HKT tabloları oluşturarak geçirirken, yeni yeni hayat bulmaya başlayan lolespor.com projesinin de sahibiydim. Ardından espor içeriklerinin tamamından sorumlu hale geldim. Şu anda espor camiasında tanıdığınız birçok ismin içinde bulunduğu ‘lolespor freelance yazar’ takımı bu dönemde hayata geçti. Riot Games Türkiye neredeyse yaşayan bir organizma kadar hızlı değiştiği için bir sonraki adımı atmam da uzun sürmedi. 2016 yılı süresince espor takımının süreçlerinden sorumluydum. 2017’de yine espor takımının tamamından sorumlu geçirdiğim 1 yılın ardından kalan süreyi Esports Strategy ve League Management taraflarından sorumlu kişi olarak sonlandırdım.

Bunca yılın bana verdiği en büyük hediye beraber çalışma fırsatı bulduğum insanlar. Gerçekten işinde iyi ya da iyi olmak için canını dişine takan, yaptığı işe tutkulu ve bulunduğu konumun gerektirdiği adalet, tarafsızlık, tevazu konularında ziyadesiyle dikkatli kişilerle çalışma imkanı yakaladım. Özellikle League Ops (Kural İhlali Hakkında kararlarının sahibi), Player Management (Pro Oyuncu ilişkileri) ve Teknik taraflarında birlikte çalıştığım arkadaşlarımın özveri, takımdaşlık duygusu ve iş bitirme saplantısına minnettarım. Bu listelediklerimin tam tersi niteliklere sahip kişilerle de karşılaştığımı ve onlardan çok şey öğrendiğimi de buraya eklemek doğru olur. Riot Games, çalışanların sürekli kendini geliştirmesini zorunlu kılan ve öğrenme fırsatlarını esirgemeyen sistemiyle profesyonel hayatta da bana büyük katkılarda bulundu. Son ve belki de en önemlisi, Riot beni LoLespor taraftarları ve LoL oyuncularıyla tanıştırdı. Yıllar boyunca olumlu-olumsuz görüşlerinizi, fikirlerinizi ve sevginizi (ara ara nefretinizi) benden esirgemediniz. Sizler kadar birbirine ve oynadığı oyuna bağlı bir topluluğun bir parçası olma fırsatı hayatta çok gelmiyor. Bu paragrafta geçen her nokta için ayrı ayrı müteşekkirim.

2014 yılının benim için ayrı bir önemi daha var. Kim olduğunu ne yazık ki hatırlayamasam da hasta olup yayına katılamayan bir arkadaşımın yerine 30 Temmuz’da ilk maç anlatımıma EU LCS maçlarında çıktım. O güne kadar 6’da 6, Valoran’dan Haberler gibi programlarda sıkça yer alsam da o gün, o başlangıç her şeyiyle farklıydı. Yıllar içinde maç anlatımı asıl mesleğime ek olarak bir yan işe de dönüşmeye başladı. 2016 KMF’den bu yana ikisi hariç bütün mevsim finalleri anlatma onuru da bana layık görüldü. Bu hissiyatını yaşamadan anlatmak çok zor. Dolu tribünlerin önünde ligin en iyisi belirlenirken hoplayıp zıplayarak, bağırıp çağırarak sizlere eşlik etmek acayip bir duygu. Hep söylediğim gibi umarım sizlere layık olabilmişimdir ve olmaya devam ederim.

Şu ana kadar dolu dolu yaşadığım bu macera benim için yeni bir yön alıyor. Parçası olma fırsatı bulduğum ve hayatımın ciddi bir yerinde kendine yer bulan esporu bırakmaya niyetim yok. Ama artık bu Riot Games Türkiye çalışanı olarak olmayacak.

İyice Dede Korkut hikayesine çevirmeden bağlayayım konuyu. Buraya kadar üşenmeyip de okuduysanız çok teşekkürler. Herhangi bir sebepten yirmi binden fazla insanın beni ve yazdıklarımı sosyal medya üzerinden takip etmesi bana gerçek dışı geliyor. Bu sizlerin ilgisi ve Riot Games Türkiye’nin bana sağladığı fırsatlar olmasa mümkün olmazdı. Ben de bugüne kadar esporda üstlendiğim rollerin tamamında çok çalışmaya, adil olmaya ve sizler için değer yaratmaya çalıştım. Umarım başarılı olmuşumdur.

Bir kısmının ismini yenilemek durumunda kaldığım için sosyal medya bağlantılarımı tekrardan paylaşıyorum:
https://www.twitch.tv/regarnur
https://www.instagram.com/regarnur
https://www.linkedin.com/in/kursad-demirer-2a557b40/

Son kez çok teşekkürler. Hepinizi seviyorum.

Görüşmek üzere!

Reply · Report Post