repobrzuszek

repo · @repobrzuszek

14th Feb 2020 from TwitLonger

Skromna opinia o ihg i co sądze ( uwaga nie robie przecinkow czasami )


UWAGA ZANIM TO PRZECZYTASZ, LUBIE WIĘKSZOŚĆ GRACZY W PL, ALE STARAM SIĘ BYĆ OBIEKTYWNY, JEŻELI MASZ ZA DUŻE EGO, WEZ MELISKE LUB NIE CZYTAJ.

W mojej opini ihg osiągneło swój maksymalny peak w tamtym składzIe i musieli coś zmienić, ja to nazywałem coś na zasadzie, że byli najlepsi z najgorszych i najgorsi z najlepszych, czyli potrafili wygrywac z każda drużyna, która stricte była gorsza od nich ( wiecie oco mi chodzi, nie było dużo wpadek), ale nie potrafili wygrywać z drużynami, które były od nich lepsze zbyt często i po prostu frustracja pewnie, że nie mogą przeskoczyć tego cały czas się powiększała, bo się nie opierdzielali, jeżeli mówimy o treningach, a efekt był taki, że po prostu byli stabilnie na swoim poziomie i nie mogli wbić wyższego lvl'a.
Teraz co do ocen zmian ( tryouty) dodanie rallena uważam za duży +, po prostu rallen jest zajebisty jako gracz i tyle w całosci jest kompletny i gra dobrze od kiedy pamiętam.
Co do snatchiego to powiem tak, w mojej opini forma snatchiego od długiego czasu to rzut moneta, orzeł reszka, zależy co wypadnie i np na tle mhl'a z ago wypada on z kilkanascie razy gorzej.Mechanicznie moim zdaniem on jest kotem, ale stabilność, żeby ta mechaniczność wykorzystać jest zbyt randomowa i też nie uważam, żeby stomp mechanicznie był jakkolwiek gorszy, po prostu ma inny styl, nazwałbym to po prostu mniej głupi, i nie "glupi" nie jest obrazą, jw też dla mnie gra głupią snajperke, ale jest kotem, chodzi mi o styl, jeżeli coś jest głupie, a działa to znaczy, że nie jest głupie, ale jak jest głupie i nie działa no to ten.. : D

Problem w ihg był też taki, że stomp zgubił swoją stabilność i po prostu też dużo coinflipował. Powiedzmy sobie szczerze, awp to najmocniejsza bron w csgo, jezeli z niej coinflipujesz szanse na przegranie gry twojej druzyny przynajmniej dwukrotnie wzrastają, wystarczy spojrzeć na forme dev1ce jak bardzo od niego zależy gra astralis, jeżeli on ma słaby turniej w całośći to astralis bardzo szybko odpada( jak na nich), czy też nawet słabe bo3, bo snajper to jest fundament po prostu do dobrej gry i tworzenia schematów i łamania rotacji w ct, np na nuke to snajper w cholere decyduje o rotacji całej drużyny, bo muszą do niego się podpasować, bo on może kryć sam, więc np idze do fenixa, wtedy teamek wie, że nie musi nikt schodzić, idze na gniazdo, to rotujący albo jest schodzącym albo ten z drzwi itd itd.

Mocek napisał dzisiaj, że cieszy się z komunikacji itd itd. W mojej opini to po prostu efekt placebo, juz widzielismy ten efekt np w kinguin kiedy doszedl rallen i furlan.Kinguin gralo zajebiscie 2 miesiące i nagle ściana się postawiła, po czym furlan został wymieniony.
Mono moim zdaniem to znak zapytania na dłuzsza meta jezeli chodzi o prowadzenie i granie, po prostu uważam, że jeżeli oni nie stworzą dobrego systemu gry w tt, gdzie będzie mógł grać po swojemu, to mono dostanie kurwicy i tyle.

W ogólnym rozrachunku, myślę, że ihg musiało coś zmienić, ale niekoniecznie musieli to być zawodnicy, co mam konkretnie na myśli ? chociażby zatrudnienie drugiego coacha, który może dzięki swojemu coachingowi poprawił by ich te błędy lub zmienił po prostu system grania w terro, jeżeli tak słabo wypadali pod względem statystyk ( mocek gdzies pisal na tt).
Co do samych zmian, rallen jest wielkim plusem i zawsze bedzie upgrejdem dla teamu.
Jeżeli chodzi o snajperke to myślę, że snatchie będzie na poziomie stompa lub gorzej, ale oprócz mhl'a nie widze w pl żadnego snajpera, który by ta stabilność zapewnił, jedynie do głowy mi snax przychodzi, tak snax, ktory z awp moim zdaniem jest bardzo dobry i stabilny, ale nie wiem czy nie stracił weny do gry i ciężko mi to ocenić.

Czas zweryfikuje po prostu czy było to dobre, skład jest kozak, ale nadal uważam, że brakuje im do pełni szczęścia snajpera, na którym będą mogli budować podstawy. Noi tak jak wspominałem przebudowy gry po stronie terrorystów, pamiętajmy, że te quali grali mixowo, niedługo dojdą takty i role (lub przebudowa ról? idk), to może albo poprawić ich gre albo konkretnie spierdolić, bo jednak np rallen będzie grał podobnie do mocka czy coś i mocek będzie mniej fragował przez co będzie mial mniejszą pewność siebie itd itd ( no dalem pawla bo on wie jak to dziala mam nadzieje ze sie nie obrazi) i nagle wszystko będzie się sypało jak w domino.
W sumie to jest też największa weryfikacja umiejętności imd czy potrafi być coachem, który wprowadzi drużyne w top20 hltv, to też jest ciekawe.\
Pozdrawiam

Reply · Report Post