Simindr

Ján Simkanič · @Simindr

10th May 2011 from Twitlonger

To je na delší povídání. Já byl vůči Klausovi kritický od samého začátku, takže nějaký dramatický vývoj se v mém postoji k němu nekonal - jen to je s postupujícím časem a ubývajícími schopnostmi u něj horší a horší.

Opravdu nevím, co činil v dobré víře, ale to politické činy a jejich význam stejně moc nerehabilituje. Když si vezmu váš příklad s globálními změnami klimatu, abychom nemluvili o oteplování, Klaus k nim přistupuje sice odmítavě, ale nikoliv z přesvědčivých pozic. Jedná se o stejnou, nebo spíš silnější demagogii, jakou dokáže předvádět druhá strana sporu - fakta nikde, jen dojem a manipulace s fakty. Přijde mi to argumentačně stejně slabé, jako když jde zkontrolovat ledovec v Jižní Americe, jestli je v pořádku. Směšné, kdyby to nebylo smutné.

S EU je to totéž. Jen směšné pokřiky, alternativa veškerá žádná, to od politika nepotřebuju. Vždy si najde populárního nepřítele (populárního mezi masami, o intelektuální elity mu nikdy nešlo), který ovšem není bezprostředním ohrožením pro něj samotného, a předvádí se davu. To mně osobně neimponuje.

Reply · Report Post