Politika je otázkou volby priorit a následně jejich prosazování. Reakci na Fukušimu, respektive její ostrost, také nechápu, ale německá vláda tehdy, domnívám se, využila nastalé situace ve prospěch něčeho, o co dlouhodobě usilovala, a co mělo/má podporu veřejnosti. Prosazovat nějaký politický zájem je legitimní, nikoli šílené a to bez ohledu na to, jak moc se mi to (ne)líbí.
To samé se ostatně týká i uprchlíků (Německo vítalo/vítá uprchlíky, nikoli všechny, kteří se dali do pohybu) a toho, co se stalo v Kolíně a jinde (nijak to neschvaluji) využije k přijetí legislativních změn, aby všechny nechtěné dostali ze země.
Ti, co byli rozehnáni, prý fyzicky zaútočili na policii... alespoň takovou informaci mám já. A to, že policie nebyla schopná zasáhnout o silvestra je jistě špatné (a ještě horší, a zcela neomluvitelné, že se neinformovalo včas), ale podstatné je, zda se něco takového bude opakovat.
Nic z toho však není šílené, respektive projev šílenství, ale politika, která je po dlouhé době konfrontována s něčím, co tu zatím nikdy nebylo, takže se učí za pochodu, a za chyby budou platit ( v politickém slova smyslu - voliči jim to spočtou).

Reply · Report Post