CAYIR CAYIR -7 (Final)


Artık, şu yılan hikâyesine son verelim ve muhatap olma/alma külfetine katlandığım Sn. Çaçaron'a veda edelim...

Bizim, bugünlerde çaçaron demeye MECBUR kaldığımız kişi, bir zamanlar bize "adam gibi adam" diyordu ve her tivitimiz sayesinde en az üç kelime öğrenerek Türkçesinin sığlığıyla yüzleşiyordu... Bunlar ve daha nice övgüleri beni bağlamaz; kendisinin yalancısıyım...

Mecbur kalmasaydım; bizi abarttığı o yalanları burada tekrarlamazdım.

İşte, Sn. Çaçaron hakkımızdaki hayallerinden şu yazdıklarımızdan (1) http://www.twitlonger.com/show/n_1sdeblf sonra uyanmaya (!) başladı... Bu satırları yazdığımızda Ekim 2014 (9 ay önce) idi... Uyanması zaman almış ki, bundan ancak 5 ay kadar önce usul usul atak geliştirdi... Bu, yanılmıyorsam Şubat ayının ikinci yarısına veya Mart başına denk düşüyor... Benim, manevi açıdan en kırılgan olduğum evre! Yani, bir aylık yoğun bakım çilesinden sonra babamın naşını toprağa, hakikatini Hüve'l-Bakî'ye uğurladığım günler... Mâzîye daldığımız; tâziye aldığımız günler...

Buna rağmen, kendisine mukabele ettim. (2) http://twishort.com/B8Phc

Ardından, (3) http://twishort.com/MAPhc geldi...

Dikkat edilirse, hitaplarımız hep "değerli, sayın, saygıdeğer"...

Ancak, bir şeyler çığrından çıkmaya başlamış ki (4) http://twishort.com/GDPhc 'de ÜSLUP sorununa işaret etmişiz...

5. bölümde http://twishort.com/ePPhc iş çığrından çıkmasına rağmen DEĞERLİ hitabımızdan taviz vermemişiz...

Mayıs ayındaki 6. notuma http://www.twitlonger.com/show/n_1sm2cia gelinceye kadar bendeniz çoktan münafık ilan edilmiştim.

Son iki haftadır, çaçaron tarafından tekrar fırına sürülen bu tartışmada, kendisi tarafından münafıklığım tekrar edildi; ayrıca sürüm sürüm sürünmem ve akıbetimin Ebu Leheb'den beter olması için bol miktarda beddua edildi...

(7) http://www.twitlonger.com/show/n_1sn6i1j
(8) http://twishort.com/RuFic

Şu saate kadar bizim kalemimizden ise "çaçaron, terbiyesiz, hadsiz" dışında bir şey çıkmadı, çok şükür!

ŞİMDİ! Geldiğimiz şu aşamada, çaçaronun son tivitine bakalım ve bu yılan hikayesine dönmüş tartışmaya tamamen veda edelim... Sıktı artık! Yetti artık!

"Çıtçıtçero sen harbi akıl bozuntususun, dünyadaki hasta ateşiyle,cehennemdeki ceza/azap ateşini nasıl birbiriyle mukayese edersin.Aptalmısın"

Dikkat! 1 nolu yazdıklarımızdan ne anladığına bakılmasını rica ediyorum. "Aptal mısın"a takılmayın lütfen! Karşısında aptal konumuna düşeceğimiz kadar yüce insanlar ancak peygamberlerdir... Peygamberlik bittiğine göre ve bitmeseydi bile çaçaron bir kadın olarak peygamber olamayacağına göre...?! :) (Zordur bazı cümlelerimizi anlamak!)

Bir de, tâkip eden tivite göz atalım ve topluca mukabele edelim...

"Gafil adam çıtçıtçero birde burdan oku: http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/213070/mutesabih-ayetlerin-oldugunu-bildiren-ayetle-ali-imran-37-kuran-apacik-bir-kitap-oldugunu-bildiren-ayet-nahl-1689-ce … Sen gayet açık (muhkem) ceza ayetlerine te'vil getiriyorsun,korkmuyormusun? "

Şimdi, BİİİR...

Verdiği linkte yazılanların ne olduğunu anlayacak altyapı olmayınca böyle olur... Şiddetle itiraz ettiğin ve her türlü hakareti ettiğin kişiyi destekleyen literatürü ortaya getirir korsun ve fakat bundan habersiz olursun?!

İnsan biraz haya etmeli! "Yahu, bu adam müteşabihi/muhkemi bilmez mi?!" diye frene basmalı! Şeytanının kulağına her fısıldadığını, Cebrail'in taşıdığı vahiy sanmamalı!

İKİİİİ...

A çaçaron! Literatürdeki genel kabul zâten cennet ve cehennem lafızlarının ve bunların geçtiği âyetlerin MÜTEŞABİH olduğundan yanadır... Yani, tarif edilen cennet nimetleri ve cehennem azabı ve diğer detaylar müteşabih sayılmıştır geçmiş ulema tarafından!

Bu ne demektir bilir misin?

Bu "müteşabih lafızların tarif ettiği cennet nimetlerini ve cehennem azabını okuruz ve zihnimizde Arapçanın sağladığı kadar bir resim oluşur ama O RESİM HİKAYEDİR" demektir!! Bu, BİZ BUNLARIN ASLINI HENÜZ BİLMİYORUZ demektir! ZANNETTİĞİMİZ ŞEY OLMAYABİLİR demektir!! Zannettiğimizden çok farklı olabilir demektir!!

ÜÜÜÇ...

Diyorsun ki "hastanın ateşiyle cehennem ateşini nasıl MUKAYESE edersin!"...??

A çaçaron! Senin âcilen Türk Dili ve Edebiyatı okuman lâzım! İlâhiyata sonra geçersin!!

Orada söylenen MUKAYESE değildir!! "Müteşabih seni aldatmasın; her NAR sözcüğünü duyduğunda aklına kibritin/mumun alevi, ocaktaki/fırındaki ateş, yangın yerindeki ateş, güneşin ateş yüklü gövdesi GELMESİN!" demektir!!

YANİİİ...

"Bir NAR ve bir AZAB var ama mahiyetini henüz bilmiyoruz; 1400 sene boyunca biriktirdiğimiz hayallerin kıskacındaki cehennem tasvirlerimizi İLİM sanıyoruz; UYANIN!" demektir!! Bunu, C. Yılmaz bile şovunda yapabiliyor(!) sen niye yapamıyorsun A Çaçaron! https://www.youtube.com/watch?v=ishLuprVip8 (Teknolojik düşün; be kardeşim!)

BUUU...

"Yaratıcı/Mutlak İrade sizin kısır cehennem hayallerinizin tasvir ettiği gibi (HAŞA!) SADİST değildir" DEMEKTİR!

BUUU...

"Büyük ceza, büyük azap ve korkunç azap için Rabbinizi (HAŞA!) en büyük işkenceci ilân etmeniz gerekmiyor" DEMEKTİR!

Anlamadın sen yine! Anlamazsın A çaçaron!

AMAA...

Senin şu söylediklerimin üstüne -durup düşünmek yerine- yine edep dışına çıkarak tek kelime ettiğini okursam EĞER...

Böyle bir edepsizliğin cehennemî karşılığı senin için MUACCEL OLSUN diye Rabbime havale etmişliğim AN İTİBARİYLE vakidir!

Gerisini var sen düşün!

Zira, sen beni hem rencide ettin hem de meşgul ettin! Bunu defaatle yaptın!!

YETER GAYRI!


Reply · Report Post