Ne Aptalız Ne De Kurbanlık Koyun !
Terör Değil Algı Operasyonu !

Bu saate kadar edindiğimiz bilgilere göre, 24.07.2015 günü farklı illerde eş zamanlı başlatılan operasyonlarda birçok devrimci ve yurtsever gözaltına alınmış; İstanbul’da Halk Cephesi üyesi bir devrimci, kaldığı ev sakinlerinin ifadesine göre infaz edilmiştir. İnfaz sonrası olay yerinde yapılan keşif ve diğer işlemlere Derneğimiz üyesi meslektaşlarımızın katılması polis tarafından engellenmiştir.

Suruç’ta onlarca SGDF üyesi devrimci gencin katledilmesinden sonra IŞİD’e karşı kılını kıpırdatmayan Devlet, protesto gösterilerine ve cenaze törenlerine katılanlara saldırmaktan geri durmamıştır.

Besleyip büyüttüğü IŞİD, askeri hedeflere saldırdığında ise Devletin yanıtı, sınır dışında göstermelik bombardıman; sınır içinde ise devrimci ve yurtseverlere saldırma/katletme şeklinde olmuştur.

Siyasal iktidar ve onun medyası dahil operasyon merkezleri bilmelidir ki bugün giriştikleri propaganda ve karartma faaliyetleri gerçeğin üstünü örtememektedir. Bu ülkede yaşayan halklar, emekçiler, IŞİD’i kimin desteklediğini de terörü kimin uyguladığını da kimin terörist olduğunu da açık seçik görmektedirler. Siyasal iktidarın attığı her adım artık onun sicilini ortaya dökmektedir:

İşte bugün IŞİD yöneticilerinin Emniyet’e davet edilmeleri bunun yanında devricilerin şiddet ile alıkonmaları,

İşte bugün devrimcilere ve yurtseverlere yapılan operasyon kararlarının savcılıklar/mahkemeler tarafından değil hükümet görevlilerince alındığının ilan edilmesi,

İşte dün “yaramaz çocuklar” dediklerine bugün “cihat” ilan etmeleri…

SİYASAL İKTİDAR GİRİŞTİĞİ ALGI OPERASYONU VE SALDIRILARDAN DERHAL VAZGEÇMELİDİR. UFAK BİR SÖMÜRÜCÜ AZINLIĞIN İKTİDARINI DEVAM ETTİRMEK İÇİN ÇIKARACAKLARI SAVAŞTA, GİRİŞECEKLERİ İŞGALDE, HALK ÇOCUKLARININ KANIN DÖKÜLMESİNE HALKLARIMIZ İZİN VERMEYECEKTİR. SİYASAL İKTİDAR GİRDİĞİ KİRLİ İLİŞKİLERİN HESABINI KENDİSİ ÖDEMELİDİR!

Şubemiz üyesi avukatların infaz mahalli ve polis merkezlerinde devrimci ve yurtseverlere sahip çıktığını kamuoyunun bilgisine sunarız. Meslektaşlarımıza Şubemizi ile iletişime geçerek dayanışma göstermeleri çağrısında bulunuyoruz.

Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz !

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi

Reply · Report Post