Tak ještě jeden pokus - vyjádření k odvolání Daniely Drtinové:

Vážený pane řediteli,

vzhledem ke zprávám v médiích, které zásadním způsobem zpochybňují budoucí nezávislost a objektivitu pořadu Události, komentáře, Vás musíme požádat o vysvětlení důvodů odvolání Daniely Drtinové z moderování pořadu.

Na řadě schůzek vedení Zpravodajství a redakce Událostí, komentářů k pořadu a jeho směřování, které se za poslední téměř dva roky uskutečnily, nebyla nikdy zpochybněna profesionalita či objektivita Daniely Drtinové při vedení rozhovorů a diskuzí. Naopak byl její výkon hodnocen kladně, a to nejen vedením ČT24, ale i diváky: i kvůli jejím výkonům roste sledovanost pořadu, která dosahuje v tomto roce rekordních hodnot po přesunu na digitální kanál ČT24, i velmi vysoká divácká spokojenost s pořadem podle interního měření České televize.

Pokud byla Daniela Drtinová odvolána z moderace Událostí, komentářů bez uvedení konkrétních důvodů a navíc v době před pravděpodobnými mimořádnými volbami do Poslanecké sněmovny, vyvolává to vážné obavy ze snahy otupit hlavní večerní zpravodajskou relaci ČT24 během předvolební kampaně. V takovém případě by byla fatálně oslabena důvěryhodnost nejen Událostí, komentářů, ale i celého zpravodajství České televize.

S pozdravem,

Martin Veselovský, moderátor UK
Jan Ouředník, editor UK
Jan Rozkošný, editor UK

Reply · Report Post