Znalazłam to dzisiaj na tumblrze, i od razu zdecydowałam się to przetłumaczyć, na prawdę warto to przeczytać.

"The Butterfly Project:
Zasady to:
1. Kiedy czujesz się źle, i decydujesz się na pocięcie się, weź marker, długopis, lub mazak i narysuj motyla na swojej ręce lub dłoni.
2. Nazwij motyla po kimś kogo kochasz, lub po kimś kto naprawdę chce żebyś czuł(a) się lepiej.
3. Musisz pozwolić motylowi zniknąć naturalnie. ŻADNEGO szorowania.
4. Jeśli się skrzywdzisz przed zniknięciem motyla, zabiłeś/aś go. Jeśli nie, on żyje.
5. Jeśli masz więcej niż jednego motyla, nawet najmniejsze pocięcie się zabija wszystkie.
6. Inne osoby mogą równiesz narysować na tobie motyle. Te motyle są bardzo wyjątkowe. Zadbaj o nie.
7. Nawet jeżeli się nie tniesz, również zachęcam do narysowania motylka, żeby pokazać innym twoje wsparcie. Jeśli to zrobisz, nazwij go po kimś kogo znasz, kto się tnie lub cierpi w tej chwili, i powiedz mu. To może pomóc.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz potrzebę do skrzywdzenia się w ten sposób, pomyśl o wszystkich osobach którym na tobie zależy, o ludziach których życie by się załamało i spłoneło gdyby cię w nim nie było. Kiedyś tam byłam i jedyna rzecz która może pomóc to pozytywne nastawienie, pozostanie silnym. wiem że to trudne. Po prostu zatrzymaj się na sekundę i powiedz sobie, “JESTEM kochany/a, JESTEM wyjątkowy/a, JESTEM piękny/a. Nie potrzebuje tego robić by być szczęśliwy/a.” Po prostu potrzebujesz kogoś kto cię wysłucha. Nie, nie przyłożyłam kiedykolwiek żyletki do skóry, ale się podpalałeam*. Dalej to robie. Podpalam się kiedy biorę prysznic i kiedy kończę, siedzę tam i płaczę. Powtarzam sobie, “Dlaczego? Dlaczego muszę to robić? Nie potrzebuję tego. Na świecie są ludzie którzy mają 1000 razy gorsze życie niż ja, a siędzę tu i współczuje sobie.”
Proszę, nie rób tego. Nie zasługujesz na to by czuć ból. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował(a) przyjaciela, jestem tutaj. Nie mogę obiecać że będę dokładnie wiedziała jak się czujesz, ale postaram się, a to najważniejsze. Nie bądź nieśmiały/a. Po prostu do mnie napisz.”

*nie wiedziałam jak to przetłumaczyć, podpalać brzmi trochę dziwniej niż burn w oryginale

link do oryginału: http://its-just-another-someone.tumblr.com/

link do osoby która wymyśliła the butterfly project: http://butterfly-project.tumblr.com/

To moje pierwsze tłumaczenie, przepraszam za wszelkie błędy.

Reply · Report Post