ifeedniall

  · @ifeedniall

2nd Mar 2013 from Twitlonger

Dlaczego Ziam jest prawdziwy? Informacje, part I.

Hej. Ostatnio sporo słyszy się o bromance (a może raczej powinnam napisać "romance"?) Zayna i Liama. Sporo osób jednak wciąż nie wie dokładniej o co chodzi, dlaczego akurat oni mieliby być razem... Dlatego właśnie postanowiłam napisać tego twitlongera, tutaj znajdziecie część informacji na temat Ziama. Tak, póki co jest to jedynie fragment (w sumie ten większy fragment, heh) tego co wiem - jeśli będziecie zainteresowani to w najbliższym czasie opublikuję kolejnego tl na ten temat. Dlaczego "rozbijam" informacje? Cóż, szczerze wciąż nie jestem przekonana czy powinnam pisać tego tl, pewnie poleci na mnie mnóstwo hejtów. Bywa. Ja chcę po prostu rozjaśnić całą sytuację części naszego fandomu, bo nie wszyscy wszystko rozumieją w kwestii Ziama. Możliwe, że niektóre informacje są Wam znane, gdyż ten twitlonger to nic innego niż tłumaczenie kilku postów z tumblra. Nie rozpisując się dłużej, zapraszam do czytania.

UWAGA. Czytasz to na własną odpowiedzialność! Jeśli jesteś fanem Payzer/Zerrie, przemyśl dwa razy zanim zaczniesz czytać. To może zmienić Twój pogląd na ich związki o 180 stopni.

Trochę nie wiem od czego zacząć... Może od tego, że według źródła, z którego mam wszystkie informacje, Ziam jest prawdziwy. Od zawsze byli ze sobą bliżej niż z resztą chłopców. Jakby to powiedzieć, "oficjalnie" (chociaż trudno tutaj używać takiego słowa, prawda?) są razem od iTunes Festival, czyli września 2012. Szczerze to nikt się tego nie spodziewał, zwłaszcza Simon Cowell i Modest! Kojarzycie Andy'ego Davisa, ochroniarza One Direction? Podobno to on zawsze "chronił" Ziama przed Modest!, jednak został "uciszony" i zwolniony. Dla przypomnienia, Andy ma taki sam tatuaż jak Harry (gwiazdka), z tą różnicą, że jego nie jest wypełniona (jak wiadomo, Hazz swoją wypełnił jakiś czas temu, większość z Was pewnie wie co to oznacza dla Larry Shippers, nie chcę tłumaczyć, bo nie chcę odbiegać od tematu; ten twitlonger i tak jest zbyt długi). Dla uporządkowania informacji podaję spis treści:

SPIS TREŚCI:
1. Payzer
2. Zerrie
3. Sprawy rodzinne Zayna
4. Kwestie religijne Zayna
5. Dlaczego ufam źródłowi?

1. Payzer
Ich związek BYŁ prawdziwy. Podkreślam słowo "był", bo Danielle była dziewczyną Liama aż do ich zerwania. Czynnikiem zapalnym ich rozpadu był fakt, że Dan nie zaprosiła Zayna na imprezę niespodziankę, którą zorganizowała dla Liama z okazji urodzin. Jak podaje źródło, Li bardzo zabolało to, że Zayn nie był obecny na jego urodzinach. Dodatkowo Zayn był lekko zdołowany w sierpniu (nawet fani zauważyli, że w tym okresie bardzo schudł, wytłumaczone to zostało ramadan, czyli postem, który rozpoczął się 19 sierpnia. Ale czy to był jedyny powód stanu w jakim znalazł się Zayn, tego nikt nie wie + więcej na ten temat w punkcie 5.), a ponieważ Liam jest jego bliskim przyjacielem, chciał z nim być w trudnych chwilach i pomóc mu przejść przez to wszystko. Liam po imprezie urodzinowej podobno pojechał do Zayna, przez co Danielle była naprawdę wściekła. W końcu Li wybrał przyjaciela zamiast niej. Wyobraźcie sobie jak się musiała czuć. Między nimi zaczęło się psuć i właśnie wtedy, podczas iTunes Festival, zaszło coś więcej między Ziamem. Payzer rozstała się (pamiętacie, że było to dla wszystkich OGROMNYM zaskoczeniem? Nikt nie mógł w to uwierzyć!). Danielle była rozgoryczona, zaczęła "tęsknić za przywilejami, które jej przysługiwały ze względu na to, że ma sławnego chłopaka". Nie zrozumcie tego źle; Dan jest cudowną osobą, ja również ją uwielbiam. Ona po prostu miała taki komfort psychiczny, wiedziała, że przy sławnym Liamie Paynie nic jej (jako tancerce) nie może stanąć na przeszkodzie w osiągnięciu sukcesu. Poza tym Dani, jakby nie patrzeć, zajmuje ważne miejsce w naszym fandomie. Chciała "wrócić do gry" i zaczęła wywierać nacisk na Modest!: zagroziła, że wyda Ziama, aktualnie ma taką jakby umowę z Modest! o milczeniu w tych sprawach (Danielle wie też o Larrym, jednak ich związek nie leży w jej interesie, więc mało ją to interesuje). Możliwe, że właśnie przez ten nacisk, Danielle znowu (i bardzo niespodziewanie) pojawiła się ponownie u boku Liama. Przypomnijmy sobie:

25.08.2012 - impreza-niespodzianka z okazji urodzin Liama
21.09.2012 - iTunes Festival
26.09.2012 - pierwsze informacje na temat zerwania Payzer
02.12.2012 - ponowne zejście się Payzer (tuż przed MSG, przypominam!)

Zbieg okoliczności? Możliwe. Jednak w życiu One Direction zdecydowanie za dużo jest tych "zbiegów okoliczności". Poza tym wszystko układa się w dość logiczną całość, prawda?
Warto też dodać, że Danielle "wybrała" między Liamem a Zaynem (może właśnie dlatego Zayn za nią nie przepada?). W xFactorze każdy zna każdego, uczestniczy oraz tancerzy (w tym wypadku 1D oraz Danielle!) spędzają ze sobą mnóstwo czasu podczas prób do odcinków live. Trudno jest utrzymać coś w tajemnicy. Danielle zdawała sobie sprawę, że chłopcy osiągną sukces, więc postanowiła związać się z jednym z nich... Louis i Harry byli wtedy już razem, Niall interesował się wieloma dziewczynami (nie oszukujmy się - chociaż to Harry jest uważany za "męską dziwkę", co swoją drogą jest jednym wielkim BULLSHIT'EM, w rzeczywistości to Niall najbardziej lubi przebywać w towarzystwie różnych dziewczyn), więc do "wyboru" został jej tylko Liam i Zayn. Co więcej - uczestnicy xFactora nie mogą powiedzieć co się działo w programie, gdyż podpisali umowę z Modest! na pięć lat (tak samo jak 1D - informacje, że w tym roku kończy się umowa są złudne, Modest! ZAWSZE podpisuje kontrakty na 5 lat. Łatwo obliczyć, że skoro umowa One Direction została podpisana w 2010 roku to zakończy się dopiero w 2015. Tyle w tym temacie).
Źródło podaje, że Danielle jest bardzo sprytna i potrafi manipulować ludźmi. Sam związek Payzer jest dla wszystkich wiarygodny - w końcu spotykali się bardzo długo przed rozstaniem i trudno jest uwierzyć, że to wszystko mogło wydarzyć się naprawdę....

• Payzer już nigdy nie będzie istnieć:
Spójrzcie na pierwsze zdjęcia Payzer po ich ponownym zejściu się. Powinni wyglądać na szczęśliwych, podekscytowanych, no nie wiem... Liam NIGDY nie miał takiej miny przy Danielle:
http://25.media.tumblr.com/tumblr_meh3dw3rWK1qjqt74o1_250.jpg
http://24.media.tumblr.com/tumblr_meh3dw3rWK1qjqt74o2_250.jpg

Liam przy Danielle wygląda teraz tak:
http://media.tumblr.com/4ba091059a37c8a6fd72d9c43a330892/tumblr_inline_mg60zuO6bf1rosoq2.jpg
http://media.tumblr.com/b2c317d5affa69300292c08a6bd999f2/tumblr_inline_mg6109QDxO1rosoq2.jpg

Liam trzyma się za ręce z Danielle tak jak Louis trzymał Eleanor na początku "brodowania/udawania" (przepraszam, ale brak mi słowa, za dużo angielskiego):
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mehas9d9wu1qgsknko1_250.png
http://24.media.tumblr.com/tumblr_mehas9d9wu1qgsknko2_250.png
http://24.media.tumblr.com/tumblr_mehas9d9wu1qgsknko4_250.png

2. Zerrie
Zayn i Perrie pierwszy raz byli łączeni w parę dwa lata temu w grudniu 2011, jednak Perrie szybko, bo w styczniu 2012, zdementowała te plotki; wiedziała, że dla Zayna jest tylko "kolejną dziewczyną". Po prostu Zayn dobrze czuł się w jej towarzystwie. W marcu 2012 Modest! zdało sobie sprawę, że chociaż Little Mix wygrały xFactora, to w rzeczywistości wciąż nie są zbyt znane (wiadomo, Modest! jest nastawione na sukces, dla nich liczy się tylko kasa). Potrzebowali kogoś kto "wypromuje" dziewczyny, jeśli wiecie o co chodzi. Idealną osobą do "promocji" okazał się Zayn Malik.
Przede wszystkim musicie wiedzieć, że uczucia Zayna do Liama były cały czas ukrywane. Mimo że Perrie jest teraz w oficjalnym związku z Zaynem, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Zayn myślał, że to wystarczy, jednak Management wciąż ich ku sobie zbliża, aby uratować Little Mix. Zaczęło się od tego, że Zayn powiedział w wywiadzie, o tym że Parrie jest jego celebrity-crush (sławną osobą, do której ma się słabość), w rzeczywistości nigdy tak nie było. Czemu w takim układzie to powiedział? No cóż, taki jest ich kontrakt - muszą mówić i robić to co Modest! chce (swoją drogą, to też jest dość ciekawy temat, może kiedyś napiszę Wam jak Modest! kontroluje wszystkie media).
Zayn i Perrie są bardzo dobrymi przyjaciółmi, spędzają razem czas, gdy tylko jest taka potrzeba. Ich relacje pod tym względem są prawdziwe, Zayn naprawdę chce pomóc Perrie osiągnąć sukces, martwi się o nią. Zerrie nie rani Zayna tak jak Elounor rani Louisa. Owszem, Zayn również nienawidzi tego całego udawania, ale relacja jaka jest między Zaynem a Perrie to zupełnie coś innego niż to co łączy Louisa i Eleanor. Zayn wie jak to jest stawiać pierwsze kroki w show-biznesie, w końcu sam przez to przechodził. Przyszłość Perrie i Little Mix jest niepewna. Jedyne co boli Zayna w "związku" z Perrie, to to, że Modest! zmusza go do robienia rzeczy, których nie chce robić. W dodatku nie może im odmówić; gdy tak się stanie, Modest! natychmiast go "blokuje"; zabiera telefon, laptopa, nie pozwala spotkać się z Liamem. Aby dostać wszystko z powrotem, Zayn musi grzecznie iść i pozwolić sfotografować się paparazzi. Inny przykład: Trisha, mama Zayna, nie mogła polecieć do Nowego Jorku kiedy Zayn tam był. Dlaczego? Bo zamiast niej przyleciała rodzina Perrie (mama i brat). Trisha, tak samo jak Jay (mama Louisa) jest kolejnym pionkiem w grze Modest!, zresztą tak jak my wszyscy. No bo dlaczego mamy Louisa, Harrego, Nialla i Liama były w Nowym Jorku, a mama Zayna NIE? Źródło podaje, że Karen, mama Liama, była wściekła z tego powodu.
Początkowo Zerrie była jedynie chwytem reklamowym, teraz jest brodą (przykrywką, przepraszam, ale mimo wszystko wolę używać pierwszego określenia).
Pamiętacie zdjęcia Zerrie z tegorocznych świąt Bożego Narodzenia? W rzeczywistości zostały one wykonane dzień wcześniej, a Waliyha, siostra Zayna, została poproszona o publikowanie ich w święta, które Ziam spędził wspólnie ze swoimi rodzinami. Jeśli chodzi o zdjęcia Zerrie z Sylwestra (Zayn jako Jack Sparrow, Perrie jako Catwoman) - one również zostały wykonane na pokaz, zaraz po ich zrobieniu Zayn udał się do Liama i Nowy Rok świętowali razem. Tak przynajmniej donosi źródło. No cóż, podobnie było z Haylor, prawda? Wiecie jak wyglądało ich świętowanie Nowego Roku? Harry najpierw poszedł SAM na koncert, potem spotkał się z Taylor, odstawił szopkę z noworocznym pocałunkiem, a po fajerwerkach pojechał do hotelu...

Dlaczego Zerrie jest wiarygodna:
- mieli ze sobą kontakt już wcześniej, dzięki czemu chemia jest między nimi wyczuwalna (czego nie było między Taylor a Harrym, bo oni się wcześniej w ogóle nie znali; trudno wymagać, aby Harry czuł się swobodnie w obecności Tay, której nigdy wcześniej na żywo nie widział. Właśnie dlatego Haylor nie była wiarygodna. Co innego Zerrie, bo Zayn i Perrie byli łączeni w parę około 3-4 miesięcy wcześniej, tzn. zanim zostali "oficjalnie" parą).
- Zayn naprawdę martwi się o Perrie, chce jej pomóc w karierze, są dobrymi przyjaciółmi
- w przeciwieństwie do Louisa, seksualność Zayna nie podlega żadnym wątpliwościom, mało kto wątpi w to, że może być bi lub gejem
- ponieważ Modest! nauczył się już na błędach Elounor i łatwiej jest im wszystko ukartować

3. Sprawy rodzinne Zayna
Ojciec Zayna, Yaser, nie ma pojęcia o tym wszystkim. Oczekuje, że Zayn znajdzie dla siebie idealną kobietę, która będzie gotowa "służyć" Zaynowi (chodzi o wiarę Zayna, chyba każdy wie co mam na myśli...). Jak widzicie, Zayn nie może mu powiedzieć o tym, że jest w związku z kolegą z zespołu, a co za tym idzie - ze względu na sławę, nie może wiedzieć się o tym nikt. Podobno o wszystkim wiedzą jedynie mama Zayna oraz starsza siostra, Doniya. Zayn jest zbyt przerażony, aby powiedzieć o wszystkim ojcu, boi się, że Yaser mógłby uznać, że Zayn przyniósł wstyd ich rodzinie i po prostu by się go wyrzekł. A to jest ostatnia rzecz jaką mama Zayna i on sam chcieliby teraz. Rodzina Liama również wie o Ziamie.

4. Kwestie religijne Zayna
Jak wszyscy wiemy, Zayn jest muzułmaninem, a kwestia homoseksualizmu czy też biseksualizmu wciąż jest tematem tabu w tej religii ("odmienność" przynosi niezwykły wstyd całej rodzinie). Zayn jest naprawdę w bardzo niekomfortowej sytuacji, ale do Liama czuje coś więcej już od dłuższego czasu, więc jasną sprawą jest to, że nie chce go teraz zostawić.

• Zerrie nie istnieje:

Zayn mówi, że zabierze swoją dziewczynę, Perrie, na wyspy (na wakacje). Oczywista reakcja Harrego, część pierwsza:
http://media.tumblr.com/c29a27fe2d1ff38933a350817a0f5158/tumblr_inline_mg61g9gW0R1rosoq2.png

Pytanie: "Który z Was ma dziewczynę?". Oczywista reakcja Harrego, część druga:
http://media.tumblr.com/tumblr_md9v8nFqEw1rwc5q0.gif

5. Dlaczego ufam źródłowi?

• Po pierwsze: źródło samo o sobie mówi, że jest dość popularne na tumblrze, przez co stara się przekazywać wiarygodne informacje - dzięki temu wiele osób darzy źródło ogromnym zaufaniem i traktuje jego opinię o show-biznesie oraz 1D bardzo poważnie. Post poświęcony Ziamowi wygląda niczym opera mydlana, trudno jest w to wszystko uwierzyć. Skoro źródło tyle osiągnęło, zyskało zaufanie tylu osób, to po co miałoby kłamać? To tak jakby samo siebie skazało na utracenie wszystkich followersów i odwiedzających, prawda? Dla niego byłoby lepiej gdyby nic nikomu nie mówiło, aby milczało, bo większość osób może mu nie uwierzyć i po prostu znienawidzić za to co napisało. Będąc na tak wysokiej pozycji nie miałoby po co ryzykować i kłamać w tak ważnej kwestii. Źródło pisze na ten temat: "Możesz mi nie wierzyć, ale ja już nic z tym nie zrobię. Moje sumienie jest czyste, nie tylko dlatego, że nie kłamię, ale również dlatego, że zrobiłem to [ujawiniłem informacje o Ziamie] w słusznej sprawie".
• Profesjonalny PR wierzy źródłowi.
• Modest! wie o istnieniu tego tumblra. Dlaczego? No cóż. Raz na tym tumblru pojawiła się informacja, że Zayn ostatnio bardzo schudł (sierpień/wrzesień, pisałam o tym wcześniej, Modest! twierdziło, że to przez post), jednak w rzeczywistości to management wywarł na Zayna nacisk. Chcieli, aby jego nowy styl "bezdomnego" (który miałby pasować do wizerunku badboya) był bardziej wiarygodny, przez co Zayn miał ograniczony dostęp do jedzenia. Praktycznie promowali anoreksję wśród fanek Zayna i u samego Malika. On jest tym który "zyskuje najwięcej [od fanów], gdy ma problem". Jego "dziewczyna" była przy nim tylko po to, aby Zayn sprawiał wrażenie zdrowego i szczęśliwego, podczas gdy on sam przyznał się swoim przyjaciołom do tego, że jest na pograniczu bycia bi/gejem. Zayn był raniony przez Modest!, wszystko co z nim robili było zaplanowane. Jako że tumblr źródła jest popularny to informacja ta natychmiast obiegła cały Internet. No i dziwnym trafem, niemal od razu po zyskaniu popularności przez ten post, 1DHQ dodało to zdjęcie Zayna:
http://media.tumblr.com/tumblr_mctw501Y6s1rosoq2.png
Hmm, kolejny zbieg okoliczności? Wystarczyło opublikować informację, że Zaynowi nie pozwalają jeść i na instagrama natychmiast trafiło zdjęcie Malika z jedzeniem? Mam też kilka innych dowodów na to, że Modest! wie o istnieniu tego tumblra (między innymi usuwanie tweetów z linkami do postu o Larrym, następnie przesyłanie maila z prośbą o niepublikację tego typu informacji) jednak o tym kiedy indziej.
• Wiele zaufanych osób podaje podobne informacje odnoście Ziama, często historie te się uzupełniają. Czy to możliwe, aby tyle osób naraz kłamało i to jeszcze w taki sposób, że wszystko do siebie pasuje? Nie sądzę.


Myślę, że póki co tyle. Nie obiecuję, że powstanie druga część na temat Ziama, wszystko zależy od tego jak to przyjmiecie... Sama wciąż mam dylemat i nie wiem czy powinnam to publikować, jednak zostałam o to poproszona przez kilka osób, więc chyba jednak zaryzykuję. Dla mnie to również jest trudne, gdyż lubię zarówno Payzer jak i Zerrie. Tym samym, temat Modest! jest dla mnie nadzwyczaj ciekawy, mogłabym pisać o ich przekrętach w nieskończoność.
Proszę, nie obwiniajcie MNIE za to czego właśnie się dowiedzieliście. Wszystkie informacje posiadam z zaufanego źródła. Nie musicie w nie wierzyć, napisałam tego twitlongera, bo wiele osób wciąż nie wie o co chodzi z Ziamem. Chcę Wam (i przy okazji sobie) pomóc zrozumieć niektóre rzeczy. Modest! nie jest dobre. Wszyscy jesteśmy przez nich manipulowani. Oni ranią chłopców.

Proszę również o uszanowanie mojej pracy i niekopiowanie informacji bez MOJEJ zgody i wiedzy. Wszystko tłumaczyłam sama, poświęciłam na to kilka dobrych godzin, bo chciałam wyjaśnić wszystko jak najlepiej potrafię. Jeżeli są jakieś błędy lub niezgodności to bardzo przepraszam, jestem już bardzo zmęczona, bo starałam się jak tylko mogłam.

Aha. Hejty i pytania kierować na aska, łatwiej będzie mu tam odpowiadać, bo nie będę musiała bawić się w plusy (granica znaków, eh):
http://ask.fm/batcartooneyes

Kocham Was, dziękuję za wytrwanie do końca, @ifeedniall x

Reply · Report Post