Kažokzvēru lietā publiskā telpa ir pārpildīta ar manu visnīstāko loģisko kļūdu: "tu quoque" / "tu arī".

Loģiskā kļūda izpaužas satriecoši vienkāršā veidā. Persona A kritizē X. Persona B kritizē personu A, vienlaikus nepamatoti apgalvojot / radot mājienus, ka pret X vērstā kritika nav jāņem vērā.

Piemēram:
1) aktīvisti kritizē kažokzvēru industriju; aktīvisti tikai grib popularitāti.

@DmitrijsMironov: "@elitaveidemane @JanisIesalnieks Pieļauju, ka liela daļa to uzskata par "mūsdienīgi feinu" dzīves piepildījumu. Gan jau ar laiku pāries." (https://twitter.com/DmitrijsMironov/status/305992768210214914)

2) aktīvisti kritizē kažokzvēru industriju; aktīvisti paši nēsā neētiski ražotas pufaikas.

@BaibaStrautmane: "@Vents_Zvaigzne @peterispuritis Daudz jēdzīgāk,protams,ir uzvilkt nepilngadīgu āfrikāņu sašūtas pufaikas un piketēt par dzīvnieku tiesībām"
(https://twitter.com/BaibaStrautmane/status/305749278406606848)

3) aktīvisti kritizē kažokzvēru industriju; aktīvisti paši ēd gaļu.

@janisdombrava: "Manuprāt būtu tikai korekti, ja tie, kuri parakstās par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu atteiktos no gaļas uz saviem šķīvjiem."
(https://twitter.com/janisdombrava/status/305984422627389441)

4) aktīvisti kritizē kažokzvēru industriju; aktīvisti dzīvo luksusa dzīvi, izsaimniekojot līdzekļus.

@krietnums: "Neapšaubāmi, ka šādām sabiedriskajām organizācijām no piesaistītā finansējuma prāvākā šķēle jāatvēl administratīvajiem izdevumiem, kuros kā likums ietilpst Apple datortehnika un telpas klusajā centrā, kurās pusaplī ap projektoru izvietot krāsainus pufus."
(http://krietnums.lv/zala-paradize/)

utt. utjpr.

Visi šie piemēri koncentrējas uz kaut ko, kas vispār nav saistīts ar galveno NP sižeta / aktīvistu argumentu, par ko jau rakstīju:

[Latvijā kažokzvēri tiek audzēti apstākļos, kas tiem izraisa ciešanas. (1) -> Tas ir slikti. (2) -> Tas būtu jāizbeidz. (3)]

PS Jāatzīst, ka galvenā argumenta apšaubīšana notiek (kaut vai tajā pašā @krietnums rakstā ir atrodama frāze: "Tipiska eko-fašistu domāšana: nevis sakārtot nozari un piespiest zvēraudzētavas ievērot dzīvnieku labturības prasības, bet aizliegt visu nahuj – lai nav darba vietu, lai nav nodokļu ieņēmumu un pienesuma tautsaimniecībai"), tomēr aktīvistu "tu quoque"-tipa lamāšanai tiek veltīts ievērojami vairāk laika.

Reply · Report Post