תשובה ארוכה לשוקי גלילי בנושא שאלתו "האם חברי ועדת טרכטנברג חשים מחויבים למגילת העצמאות המבטיחה צדק על פי חזונם של נביאי ישראל? cc @shooky

שוקי שלום,
ב-1.9.11 פנית אלינו בשאלה שאתה עצמך הגדרת "מוזרה":
"שאלה מוזרה אך רצינית: האם חברי ועדת טרכטנברג חשים מחויבים למגילת העצמאות המבטיחה צדק על פי חזונם של נביאי ישראל?"
שמחנו לקבל את שאלתך, וחשבנו כיצד לענות עליה. כמו כל שאלה אחרת שהגיעה אלינו, העברנו אותה לאחד מחברי הועדה. הוא חזר אלינו שאינו יכול להשיב על השאלה הזו כי היא אינה מוגדרת היטב עבורו, ובנוסף היא אישית ואינו מרגיש בנוח להשיב עליה. לא וויתרנו וניסינו חברי ועדה נוספים, ולכן הנושא לקח זמן. לא גילית סבלנות, ודחקת בנו לתשובה. פנינו לדובר הרשמי של הועדה, וקיבלת את תשובתו הרשמית.

לגופה של שאלה - לתחושתנו השאלה שלך היתה מסוג השאלות שאין שום דרך לענות עליהן בצורה נאותה, ואנחנו חושבים שהיא לא נשאלה באופן תמים. הרי אף אדם בר דעת לא יענה לך שהוא אינו דוגל בחופש שוויון צדק ושלום. עם זאת, גם כל מי שעיניו בראשו רואה שאין זה המצב בארץ. גם אנחנו חלקנו היינו בהקראה המחודשת של מגילת העצמאות בשדרות רוטשילד. גם אנחנו לא יכולנו שלא להתרגש ובו זמנית שלא לכאוב את המרחק בין הצהרת כוונות זו לבין מציאות החיים בארץ.

הרי כל תשובה שהיית מקבל היתה רק נקודת יציאה למתקפה כזו או אחרת על הועדה. וראה - גם כשהצגנו הסבר עובדתי על חוק ההסדרים מבלי לנקוט עמדה חד משמעית, מיד הסקת ש"ועדת טרכטנברג איננה מתנגדת לחוק ההסדרים" ולא טרחת להקשיב או להפנים את הסברנו בנידון.

ולגופו של עניין - קיבלת תשובה הרבה לפני שהתלוננת לשיתוף הציבור. קיבלת תשובות גם אחרי שהתלוננת לשיתוף הציבור. שיתוף הציבור לא אחראית על פעילותנו באותה מידה בה אנחנו לא אחראים על פעילותם, כמו שציינו מספר פעמים, אנחנו צוות עצמאי הכפוף לוועדה בלבד. לכן אין קשר בין התלונה שלך שם לאופן הדיאלוג בינך לבינינו. לסיכום - הצורה בה אתה התמודדת במקרה זה מאוד אכזבה אותנו, ציפינו לדיאלוג פורה ובונה, יצרנו עבורך ערוץ ישיר למנואל ולחברי הועדה, אך לא השכלת להשתמש בערוץ זה בצורה שבונה דיון פורה לך ולציבור. בתקווה להמשך דיאלוג פורה.

Reply · Report Post