TuAK_FMF

TuAK · @TuAK_FMF

31st Oct 2010 from Twitlonger

Apvienības „Trasūns un apgaismības komada” rīcības plāns nākamajam SP sasaukumam.
1) Kāpēc kandidējat FMF SP?
Mēs uzskatām, ka SP varētu darboties daudz efektīvāk, ja tiktu likvidēts smagais birokrātiskais aparāts. Piemērs tam ir darba grupu(DG) vadītāju vēlēšanas. Lai ievēlētu vienu DG vadītāju, kurš ir arī vienīgais kandidāts, ir nepieciešams ievēlēt vēlēšanu komisiju, tālāk ir nepieciešams veikt aizklātu balsojumu. Lieta, kura varētu tikt izlemta momentāni tiek izstiepta uz 20 minūtēm. Tas noved pie tā, ka tiekot pie patiešām svarīgiem punktiem ir jau vēls un visiem viss ir apnicis.
2) Ar ko jūsu saraksts atšķiras no pārējiem?
Mēs esam rīcības cilvēki, kuriem nav bail no pārmaiņām, mēs neesam inerti un vienmēr esam atvēri visam jaunajam, ja vien tas ir labāks par veco. Mums atšķirībā no daudziem citiem SP kandidātiem garšo alus un vispār dažāda veida alkoholiskie dzērieni, līdz ar to mēs centīsimies nodrošināt to pieejamību fizmatu pasākumu laikā.
3) Ko virzīsiet SP priekšsēdētāja amatam?
Reinis Trasūns – atbildīgs, gudrs un kompetents visās jomās.
4) Kā tuvināt SP studentiem?
Mēs uzskatam, ka SP ir pieejams katram studentam, problēma ir tāda, ka ne katru reizi, kad studentam ir laba ideja, viņš neiedomājas, ka pašpārvalde ir tieši tā vieta, kur viņš tiks uzklausīts. Ir ideja, ka ar e-pasta palīdzību varētu reizi ceturksnī atgādināt studentam par SP eksistenci un īsumā pastāstīt, kas ir paveikts un kas tiks darīts. Tāpat arī netiek izklāstīti SP lēmumi studentiem. To varētu novērst ar interneta vietnes twitter palīdzību. Pirmkārt, vajag tvītot visu sēdēs un darba grupās lemto. Otrkārt, vajag visiem jaunajiem studentiem mēģināt iebarot sekošanu SP twitter kontam, piemēram, tanī brīdī, kad vervē uz Baldoni. Tas, protams, nepalīdzēs tiem, kuri ir jau ir fizmati, bet toties ilgtermiņā izveidos labi informētu un pašparvāldei pietuvinātu studentu saimi.
5) Lūdzu nosaukt konkrētu darbību kopumu, kā atdzīvināt fizmati.lv !
Pirmkārt, nepieciešams, lai tiktu rakstīti gan zinātniska satura un gan citi raksti. To var panākt motivējot studentus. Mūsuprāt, te vietā būtu konkurss, kura uzvarētājs varētu saņemt kādu vērtīgu balvu. Domājams, ka šādam mērķim var piesaistīt gan LUSP līdzekļus gan arī sponsorus. Kā vienu no iespējamajiem sponsoriem Reinis Trasūns uzskata Tallink, kuri apmaiņa pret reklāmu iekš f.lv varētu uzvarētājam piešķirt biļetes kruīza braucienam. Uzvarētāju varētu noteikt vairākās kategorijās – labākajam rakstam, kuru noteiktu lasītāju balsojums, gan arī visvairāk publicētu rakstu.
Otrkārt, mēs esam tālredzīgi un saprotam, ka datorikas fakultātes studenti, kuri šobrīd cītīgi uztur f.lv to nāktonē vairs nevēlēsies darīt. Līdz ar to, ir jādomā par to, lai arī mēs paši saprastu, kas notiek un kāpēc. Līdz ar to vajadzētu noorganizēt semināru, kurā tiktu apmācīti visi interesenti, kā rīkoties ar lapu, protams, tiesības ko labot lapā atstājot tikai dažiem cilvēkiem.
6) Kā redzat turpmākās Fizmatdienas? (Kvantitāte vs kvalitāte)
Domājam, ka svarīgāk ir kvalitāte, nevis kvantitāte. Nav jēgas rīkot pasākumu, ja ierodas daži cilvēki. Organizatoriskais resurss tiek izlietots vienādi daudz, neatkarīgi no apmeklētāju skaita. Šos resursus varētu novirzīt uz „ejošajiem” pasākumiem, lai padarītu tos kvalitatīvākus.
7) Vai balsotājiem tiks doti banāni?
Nē, banānus tiešām mēs nevienam nedosim. Ja atradīsim to par iespējamu, tad centīsimies nodrošināt katram TuAK balsotājam iespēju ieelpot hēliju, lai padarītu dienu jautrāku.
8) Kad LU bufetē bus nopērkams alus?
Neesam par to, lai studenti starp lekcijām tiktu kārināti ar alu. Ir krogs “Baļķi” pietiekami tuvu, kur var ieūt varen gardu un pietiekami lētu miestiņu. Tiesa, par alus tirdzniecību kojās gan ir vērts padomāt, tam līdzās ierīkojot arī taras nodošanas punktu. Tādējādi palīdzot gan dabai ar otrreizēju pudeļu izmantošanu, gan studentu maciņiem.
9) Kad mūsu mācību iestādē ieviesīs obligātu bībeles mācību kā to ierosināja kardināls Pujats?
Darīsim visu, lai tas tiktu izdarīts vienlaicīgi ar pūces astes ziedēšanu!

Reply · Report Post